Podręcznik użytkownika > Aplikacja mobilna > Komunikator

Komunikator

Komunikator w aplikacji mobilnej jest odpowiednikiem tej funkcji w systemie eDokumenty i ogranicza się jedynie do wymiany wiadomości z pozostałymi użytkownikami systemu.

Komunikator jest dostępny po wybraniu z menu aplikacji pozycji Komunikator.


Na ekranie startowym komunikatora wyświetlona jest lista kontaktów. Tak, jak w systemie, na liście widoczny jest status danego użytkownika - zielone kółeczko oznacza, że dana osoba jest dostępna.


Lista kontaktów

Aby wysłać wiadomość, wybieramy z listy osobę, po czym dotykamy pole Wpisz wiadomość, dodajemy treść i klikamy ikonę papierowego samolotu. Rozmowę kontynuujemy jak w przypadku wątku sms lub podobnych aplikacji.


Okno wątku wiadomości

Podczas, gdy aplikacja eDokumenty jest zminimalizowana i nie jesteśmy zalogowani do systemu w przeglądarce, zgodnie z ustawieniami systemu operacyjnego wyświetlane są powiadomienia o nowych wiadomościach. Tak, jak w przypadku wiadomości sms czy email, klikamy powiadomienie, aby wyświetlić wątek.


Powiadomienie o nowej wiadomości

Uwaga
Aby powiadomienia działały prawidłowo, niezbędna jest ich odpowiednia konfiguracja w ustawieniach systemu operacyjnego urządzenia. W przypadku Androida musi być aktywne wyświetlanie powiadomień przez aplikację. W przypadku iOS należy - podczas instalacji wyrazić zgodę na wyświetlanie powiadomień lub zmienić to ustawienie w systemie.